Sağlık çalışanları 15 Temmuz’da tek yürek oldu

Yenikent Devlet Hastanesi Yönetici Op. Dr. Adil Murat Akgül ile hastane yönetimi tarafından 15 Temmuz 2016 Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına Yenikent Devlet Hastanesi’nde tören düzenlendi.

Sağlık çalışanları 15 Temmuz’da tek yürek oldu

 Yenikent Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Hasan Bektaş, Mali Hizmetler Başkanı Ahmet Kemiksizoğu ile hastane personeli katıldı. Hastane Yöneticisi Op. Dr. Akgül, yaptığı konuşmada "Biz sağlık çalışanları olarak o gece kendi siperimiz olan hastanemize koştuk ve görevimizi yerine getirerek insanlara şifa olmaya çalıştık. Bir gün gelirde savaşacak bir vatan evladı kalmadığında biz sağlık çalışanları olarak er meydanında da görevimizi en iyi şekilde yerine getiririz." diye konuştu.              

 15 Temmuz’un milletimizin yeniden uyanışı olduğunu dile getiren Genel Sekreter Sağlam, konuşmasında o gece ilimizde yaşanan olaylar sonrası darbecilere direnen ve yaralanan vatandaşlarımızın Yenikent Devlet Hastanesi acil servisine getirildiğini kaydetti. Sağlam “Milletimize yönelik gerçekleştirilen hain darbe gecesinde ikimizde meydana gelen olaylarda yaralanan vatandaşlarımızın tamamı 112 Acil Komuta Merkezi tarafından Yenikent Devlet Hastanesi’ne yönlendirilmişti. Darbe girişimi gecesinde yaşanan olağanüstü yoğunluk neticesinde Yenikent Devlet Hastanesi’nde görevli olan hastane çalışanları büyük bir emek ve fedakarlık örneği ortaya koymuştu. Ayrıca darbe girişimi gecesinde Yenikent Devlet Hastanesi’ne getirilen gazilerimizin müdahalelerine iştirak etmek için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimleri ve hemşireleri ile Geyve Devlet Hastanesi hekimleri de dahil olmak üzere görevlendirilmiş olmamalarına rağmen birçok hastane çalışanı Yenikent Devlet Hastanesine koşmuştu. "Milletimiz gibi sağlık çalışanları da o gece tek yürek olmuş, görevi başına koşmuştur.” dedi.

Konuşmaların ardından 15 Temmuz’da yaşananları anlatan slayt gösterisi izlendi. Program, 15 Temmuz gazisi hastane çalışanı Muhammed Ensar Özensel ile görevli olmadıkları halde hastaneye gelerek müdahalelere iştirak eden ve o gece görevi başında olan personele plaket ve teşekkür belgesi verilmesiyle son buldu.

 


Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017, 13:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER