Kimlikler Değişiyor

Nüfus Kağıdı olarak ta bilinen kişilerin kendilerine ait kimlikler 02.01.2017 tarihinde değiştirilmeye başlanacak.

 Kimlikler Değişiyor

 Nüfus Müdürlüklerinde tüm hazırlıkların son aşamaya geldiğini açıklayan yetkililer müracaatların 2 Ocak 2017 tarihinde başlayacağını açıkladılar.

Yeni kimlik sahibi olabilmek için kan grubu kartı mutlaka olması gereken belgelerden olacak, Çocuklarda tarihli ve nereden aldıklarını gösteren kart olacak, 07 – 15 yaş arası çocuklarda anne, baba veya velisi (4x6 cm) ebatlarındaki Biyometrik Fotoğraf ile başvuru yapabilecekler.

16 – 18 yaşlarındaki çocuklarda velileri başvuracak. Çocuklardan biyometrik verileri, parmak izleri alınacak.

Yeni cüzdanların değeri 15.00 tl olup, Yeni cüzdanını kaybedenler 30.00 tl ile yenileme yaptırabilecekler.

Eski Cüzdanı kayıp olanlar, Muhtardan talep belgesi ücreti ise ücreti 15.00 tl olurken yeni doğumlar için alınacak kimliklerden ücret alınmayacak.

Pamukova da kimlik alt yapı çalışmalarının tamamlandığını söyleyen Pamukova İlçe Nüfus Müdürü Handan Mişe ilk kimlik müracaatını yaptı. Mişe; yeni kimlikler için “ Yeni kimlik kartlarımız güzel olur inşallah” dedi.

Pamukova da Tuik verilerine göre 28.506 kişi görünüyor. Buna göre Pamukova da yeni doğacaklar hariç nüfusa kayıtlı olanların 2 Ocak 2017 den sonra kimliklerini değiştirmeleri gerekecek.

Müracaatların yoğun olacağı tahmin ediliyor. Nüfus Müdürlüklerinin yığılmaları önlemek için günde 40 başvuru kabul edeceği bunun için başvuru ve sıra ala sisteminin uygulanacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 01:03

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER