Geyve Devlet Hastanesi Yenileniyor.

Geyve’de yapımı devam eden yeni hastane binasında incelemelerde bulunan KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Sağlam, ilçe hastanelerine önem verdiklerini dile getirerek “İlçe hastanelerimizin kalitesinin artması merkezdeki yoğunluğun azalmasını sağlayacak.” dedi.

Geyve Devlet Hastanesi Yenileniyor.
Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam Geyve Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek yapımı devam eden yeni hastane binasında incelemelerde bulundu. İdari Hizmetler Daire Başkanı Dr. Hacı Ali Kahya ve Mali Hizmetler Daire Başkanı Dr. Mustafa Necati Çolak ile Geyve’ye giden Genel Sekreter Sağlam’ı Başhekim Uz. Dr. Semih Songür ile hastane yöneticileri karşıladı. Başhekim Songür, Genel Sekreter Sağlam’a inşaat faaliyetleri ve hastane binasının planlamasıyla ilgili bilgi verdi. 
 
Yapımı süren üç katlı hastane binasının tüm katlarını dolaşarak inceleyen Genel Sekreter Sağlam, 6 yoğun bakım ünitesinin yer alacağı 40 yatak kapasiteli hastanenin sadece Geyve’ye değil bölgeye hizmet vereceğini dile getirdi. Sağlık Bakanlığının standartları doğrultusunda Geyve’nin modern, teknolojik donanımlı güzel bir hastaneye kavuşacağını belirten Sağlam,
“Bina hızlı bir şekilde ilerliyor. Yüklenici firma hastane yöneticilerine yılbaşında hastaneyi teslim edebileceğini dile getirmiş. Bina erken teslim edilecek gibi gözüküyor. İlçe hastanelerimizin yenilenmesi ve işlevselliğinin artması için çalışmalarımız sürüyor. İlçe hastanelerinin güçlü olması fonksiyonelliğini artırmasıyla bölge halkı derdine dermanı buralarda bularak merkezdeki hastanelere gitmeyecek. Dolayısıyla merkezdeki yoğunluk azalmış olacak. Hatta ilçe hastanelerine tedavi olmak için merkezden hastalar gidebiliyor.” dedi.


 
Başhekim Semih Songür de projeyle ilgili bilgi vererek, yeni hastanenin tamamlanmasıyla eski hastane ve yanında bulunan lojmanlarında yıkılacağını dile getirdi. Yeni hastanenin önünün çevre düzenlemesiyle yeşil alan ve geniş bir otopark alanı olarak değerlendirileceğini kaydeden Songür “Yeni binamız hızla yükseliyor. Yeni hastanemizde teknolojik yeni donanımlar olacak. Fiziki alanın yenilenmesiyle şimdikinden çok daha kaliteli bir sağlık hizmeti verebileceğiz.” diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 23:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER