SEDAŞ ve EMNİYET enerji tasarrufu için ele ele

SEDAŞ ile Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirdiği “Enerji Tasarrufu” konulu eğitim semineri başarı ile tamamlandı.

SEDAŞ ve EMNİYET enerji tasarrufu için ele ele

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) çevresindeki işbirliği içinde olduğu kurumlar ve kuruluşlarla sosyal sorumluluk politikası gereği bir araya gelerek toplum yararına olacak çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

SEDAŞ sosyal sorumluluk anlayışı ile son olarak Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ile eğitim işbirliği içinde kurum çalışanlarıyla İl Müdürlüğü konferans salonunda bir araya geldi. Sakarya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Aral’ın açılış konuşması ile başlayan eğitim semineri, SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan’ın yaptığı slayt gösterisi ile devam etti. Seminerde “Enerjinin verimli kullanılması” ve “Elektriğin güvenli kullanımı” ile Elektrik Dağıtım Faaliyetleri ve Satış Faaliyetlerinin Dağıtım Şirketi ve Görevli Tedarik Şirketi tarafından 2013 yılından bu yana ayrı ayrı sürdürülmesi ve piyasanın bu yönde şekillenmesi, elektrikteki serbest rekabet piyasasının nasıl işlediği hakkında bilgiler verildi. 100 Emniyet mensubuna enerjinin tasarrufu ve verimli kullanılması konusunda yapılabilecekler hakkında basit ip uçları, elektriğin güvenli kullanımı ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Alo 186 Çağrı Merkezi ile 24 saat elektrik kullanıcılarına hizmet veren ve web sayfasından 24 saat webchat hizmeti ile bilgi veren SEDAŞ’ın eğitim etkinliklerini çok önemsediği belirtilerek, günlük hayatın içinde aslında herkesin bildiği, duyduğu konularda farkındalık yaratmanın ve elektrik tasarrufuna dikkat edilmesini sağlamanın önemine dikkat çekildi. Elektriğin verimli kullanımı sayesinde yeni enerji üretim santralları yapımına daha az ihtiyaç duyulacağı ve bireylerin aile bütçesine de katkı sağlarken, ülke ekonomisine de katkı sağlayacakları, tüketimdeki verimlilik ile enerjide israfın önleneceği, enerji üretimi için daha çok kaynak yaratılmasına ve ülke ekonomisini zorlayacak çok fazla enerji üretimi yatırımının yapılmasına da gerek duyulmayacağı anlatıldı. Enerji hammaddesinde Türkiye’nin dışa bağımlılığının çok yüksek bir orana (yaklaşık yüzde 72) sahip olduğu belirtilerek, israfı önemseyen herkesin, enerji tasarrufunu da önemsemesi gerektiği ve enerjinin verimli kullanılması konusunun ülkesini seven herkesin dikkat etmesi gereken çok önemli bir konu olduğu belirtildi. SEDAŞ’ın broşürleri eğitime katılan emniyet mensupları ile paylaşıldı.

EMNİYETTEN SEDAŞ’A TEŞEKKÜR

Sakarya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Aral, SEDAŞ temsilcilerine teşekkür ederek, “Amacımız çalışanlarımızın eğitim seminerinde aldıkları bilgileri hayatlarında uygulanır hale getirmeleridir. Biz de bu organizasyonla bunu hedefliyorduk. Umuyoruz ki arkadaşlarımızın hem kendileri, hem de ülkemiz kazanacak. Keşke tüm kullanıcılar bu tür eğitimleri alabilseler. Şahsım adına eğitimin çok faydalı olduğunu düşünüyorum. SEDAŞ’ın katkılarına teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Mehmet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER