Ülkeyi kötü yönetiyorlar

Türkiyede kişi başına düşen milli gelirin 15 yıl öncesine, 2006 yılı seviyesine geriledi.  Bu durumun bile başlı başına iktidarın ülkeyi ne kadar kötü yönettiğinin bir işaretidir.

2017 yıl sonunda dünyada 72. sırada olduğumuz kişi başı milli gelirde, 2020de yaklaşık 20 sıra daha gerileyerek 90. sıraya düşeceğiz.

FAİZDEN HİZMET EKONOMİSİNE GEÇMİŞLER, MİLLETE YANSIMASI YOK

Bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen ekonomi bakanının, başka bir hayal dünyasında olduğunu dile getiriyor.

Faiz ekonomisinden hizmet ekonomisine geçmişiz meğer haberimiz yokmuş. Bakan, topladığımız her 100 liranın yüzde 85ini sağlık, eğitim gibi toplumun refahına harcıyoruzdiyor. Gerçekten öyle mi? Madem her 100 liralık verginin 85i millete harcanıyor, millet bunu niye hissedemiyor?”

ZATEN DIŞ MİHRAKLARLA EL ELE VERMİŞİNİZ , FATURASINI MİLLET ÖDÜYOR

İiktidar ekonomiyi batırmak için elinden geleni yapıyor. Bunu yaparken de zaten dış mihraklarla gerek kalmıyor.

2019dan beri 60 milyar doları yabancılara, yani iktidarın deyimiyle dış mihraklara satıldı. Dış mihraklar Türkiyeden çıkarken de milletin alın teriyle biriktirdiği dövizi en ucuz şekilde alıp gitmişler. Bunların hesabını kim verecek? Bu iktidar hesap vermem diyor. Çünkü ‘sorumlu biz değiliz, dış mihraklar yapıyorbunları diyorlar.

Bizim korkumuz bu iktidarın çıkıp bir gün bizim bir günahımız yok, ne yapalım, bu dış mihraklar ekonomimizi çok kötü yönetiyor, ülkeyi çok kötü yönetiyordemesidir. Emin olun derseler şaşırmayın.

Aslında yıllardır zaten bunu söylüyorlar. Bütün beceriksizliklerinin faturasını gizli güçlere kesiyorlar. Bütün yolsuzlukların faturasını karanlık odaklara kesiyorlar. Bütün yetersizliklerinin faturasını dış mihraklara kesiyorlar. Ama bütün bu faturaları millet ödüyor, ödemek zorunda kalacak. Ülke liyakatsiz, komplocu ellerde heba ediliyor.”

LLET MİLLET DİYORLARDI, HER ŞEY MİLLETE LÜKS OLDU

Artık modern dünyada, hayatın akışı içerisinde sıradan birer unsur olan araba, cep telefonu, bilgisayarın Türkiyede birer lüks ve servet ürünü haline geldi. Biraz yeni bir arabaya binmek isteyen bir vatandaş akıl almaz rakamları gözden çıkarmak zorundadır. Çocuğuna düzgün bir bilgisayar almak isteyen bir aile kara kara düşünmek zorundadır. Çocuğuna makul bir cep telefonu almak için kendi halinde bir ailenin bir yıl boyunca tasarruf etmesi gerekmektedir. Bu iktidarın hayal ettiği Türkiye içine kapanmış, asgari yaşam kalitesinin bile lüks olarak görüldüğü bir Türkiyedir.”

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı

Ender Serbes

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.