Çardakköylüler iftarlarını hep birlikte köy meydanında açtılar.

Bu sene 3. yapılan ve köylülerin hep birlikte hazırladıkları Çardak Köy iftar yemeğine dışarıdan davetli gelen misafirlerle birlikte 1500 kişi katıldı.

Çardakköylüler iftarlarını hep birlikte köy meydanında açtılar.
500 nüfuslu köyde tam bir bayram havası yaşandı. Köy muhtarı İbrahim Köroğlu “üç yıldan beri köy halkının desteği ve yarımları ile köy meydanında oruç açıyoruz.”dedi.
Çardak köy iftar yemeğine çok sayıda davetli de katılıyor. Bu senede köy dışından katılan davetlilerle birlikte köy tarihi kalabalık günlerinden birini yaşadı. Dışarıdan gelen misafirler söyleyerek “ Muhteşem bir iftar yemeği oldu. Her şey muntazam hiçbir kargaşa ve düzensizlik olmadı. Bu kadar intizamla düzenlenen iftar yemeği için emeği geçen herkesten Allah razı olsun “ dediler.

 Muhtar Köroğlu katılanlara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.
“ Her Ramazan ayında köy halkı bir araya gelerek Ramazan ayı boyunca dört defa iftar yemeği veriyoruz.  Gerçekleştirdiğimiz iftar yemeklerinde, köy halkımızla birlik beraberliği ve paylaşma duygusunu en üst seviyede yaşıyoruz. Yemeği organize edenden tutunda, yemeye katkıda bulunan, hazırlayan, dağıtan ve iftarını yapıp Allah Razı olsun diyen herkesin bu güzel iftar yemeğine katkısı var. İnşallah bundan sonraki Ramazan aylarında da bu güzel organizasyon devam edecek. Köyümüz de iftar yemeğine katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “ dedi.

İftar yemeğinden sonra köy camisinde Yasın-i Şerif okundu.


Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2016, 20:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
YÜCEL ÖZKAN
YÜCEL ÖZKAN - 9 yıl Önce

bir çardak köylü olarak çok duygulandım. emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, allah kabul etsin.

hakan önal
hakan önal - 9 yıl Önce

pamukova da iken bende yüksel dombaycı sayesinde katılma fırsatı bulmuştum.Çok beğenmiştim.Devamını dilerim.

SIRADAKİ HABER